ئازادی
خوشك و برا به‌ ڕێزه‌كان ئه‌وه‌ی له‌ ناو دڵتایه‌ ئه‌توانی له‌م مه‌كۆیه‌ به‌ ئازادانه‌ ده‌ربڕیت به‌ مه‌رجێ ته‌شهیر به‌ كه‌س مه‌كه‌
ئازادی
خوشك و برا به‌ ڕێزه‌كان ئه‌وه‌ی له‌ ناو دڵتایه‌ ئه‌توانی له‌م مه‌كۆیه‌ به‌ ئازادانه‌ ده‌ربڕیت به‌ مه‌رجێ ته‌شهیر به‌ كه‌س مه‌كه‌
ئازادی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ئازادی

مه‌كۆیه‌ك بۆده‌ربڕینی ناخ به‌ ئازاد‌ی

الرئيسيةأحدث الصورالتسجيلسه‌ره‌كیكۆنترۆڵ په‌نێلدخوللیستی ئه‌نداماننامه‌ی تایبه‌تتۆماركردنچونه‌ژوره‌وه‌گه‌ڕان
به‌ بۆنه‌ی جه‌ژنی نه‌ورۆزه‌وه‌ پیرۆزبایی ئاراسته‌ی هه‌ر چوار پارچه‌ی كوردستان ده‌كه‌ین به‌ هیوای ئازادی له‌ نه‌ورۆزی داهاتوو
مواضيع مماثلة
كاتژمێر
به‌شداریكردن
Share |
ئه‌و بابه‌ته‌ له‌ گه‌ڵ فیسبوك به‌شداره‌
المواضيع الأخيرة
» گواردیؤلا: ساڵێكی تریش له‌ به‌رشه‌ڵۆنا ئه‌مێنمه‌وه‌.
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالسبت مايو 07, 2011 9:50 pm من طرف كه‌ته‌لونی

» نوكته‌ی تازه‌وگه‌رم!!!!!!!!!!
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالجمعة مايو 06, 2011 5:30 pm من طرف rawf

» ورته‌ ورت !!!!!
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالجمعة مايو 06, 2011 5:19 pm من طرف rawf

» ئیحتیماله‌
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالجمعة مايو 06, 2011 4:54 pm من طرف rawf

» خۆپیشاندان
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالجمعة مايو 06, 2011 4:48 pm من طرف rawf

» ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالأربعاء أبريل 27, 2011 5:59 pm من طرف كه‌ته‌لونی

» به‌رشه‌لۆناو ئیشبییه‌ بۆ سێ خاڵی یاریه‌كه‌ یاری ده‌كه‌ن
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالأحد مارس 13, 2011 4:15 am من طرف كه‌ته‌لونی

» به‌رشه‌لۆناو 3 خاڵی تر
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالإثنين مارس 07, 2011 2:42 am من طرف كه‌ته‌لونی

» به‌رشه‌ لۆنا له‌ ڤالانسیای برده‌وه‌
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالخميس مارس 03, 2011 4:11 pm من طرف كه‌ته‌لونی

بحـث

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
هه‌واڵه‌كان
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية reddit      

قم بحفض و مشاطرة الرابط به رشلونا على موقع حفض الصفحات

قم بحفض و مشاطرة الرابط ئازادی على موقع حفض الصفحات
سه‌رژمێری

.: ژماره‌ی سه‌ردانی مه‌كۆ:.

ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی

كاتب الموضوعرسالة
كه‌ته‌لونی
به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی
كه‌ته‌لونی

[img]http://img406.imageshack.us/img406
ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی I_folder_lock

ژماره‌ی ئه‌ندام : 1
ژماره‌ی په‌یامه‌كان : 180
كه‌سێتی : 0
میژوی تۆماركردن : 09/12/2010
ماڵپه‌ڕ : www.azad.mam9.com

ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Empty
مُساهمةموضوع: ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی   ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی Emptyالسبت فبراير 12, 2011 1:28 am

(( هونه‌رمه‌ند دیاری قه‌ره‌داغی زیاتر له‌دوو ساڵه‌ سه‌رقاڵی خۆئاماده‌كردنه‌ بۆ ئه‌لبوومی (رێی باران) كه‌ له‌(نۆ) تراك پێكهاتووه‌و له‌لایه‌ن ئاڤه‌ میدیاوه‌ به‌رهه‌مده‌هێنرێت....
له‌دیدارێكدا هونه‌رمه‌ند دیاری قه‌ره‌داغی وتی: ((له‌م ئه‌لبوومه‌مدا هه‌وڵمداوه‌ مامه‌ڵه‌ له‌گه‌ڵ شاعیره‌ دیارو جۆراو جۆره‌كان بكه‌م له‌ڕووی چه‌شن و ستایلی شیعره‌كه‌وه‌، بۆ نموونه‌ مامۆستا عه‌بدوڵلا په‌شێو، محه‌مه‌د عومه‌ر عوسمان، به‌ختیار عه‌لی، ئه‌حمه‌د محه‌مه‌د، عارف قوربانی، هه‌روه‌ها شاعیری كوردستانی رۆژهه‌لات ئه‌فشین محه‌مه‌دی، نه‌ورۆز عه‌باس، له‌گه‌ڵ یه‌كێك له‌شاعیره‌كان به‌ناوی شه‌هیده‌وه‌ كه‌ پێشتر شیعری سه‌رۆكه‌كانی بۆ من نووسیوه‌، ئه‌م شاعیرانه‌ ئه‌زموونی منیان ده‌وڵه‌مه‌ند كردو به‌رهه‌مه‌كانی منیان جوان كرد)).
دیاری ئاماژه‌ی به‌وه‌شكرد كه‌ له‌و ئه‌لبوومه‌یدا ژماره‌یه‌كی زۆر له‌میوزیكژه‌نان به‌شدارییانكردووه‌و ستایلی گۆرانیه‌كانیشی هه‌ریه‌كه‌یان جۆره‌ ستایلێكه‌، به‌لام هه‌موویان له‌چوارچێوه‌ی ئه‌و ستایله‌ن كه‌ هه‌واداران و گوێگران (دیاری) پێ ده‌ناسن و كه‌شێكی رۆمانسی ته‌واو به‌سه‌ر سیدیه‌كه‌دا زاڵه‌. باسی له‌وه‌شكرد كه‌به‌رهه‌مێكی تایبه‌تی بۆ كه‌ركوك وتووه‌.
ئه‌و وتیشی: ((جگه‌ له‌خۆم كه‌سانی دیكه‌ش ئاوازیان بۆ داناوم له‌وانه‌ فه‌رهاد محه‌مه‌د ساڵح كه‌ كاری میوزیكیشی بۆ كردووم و له‌سوید تۆماری كردووه‌، هه‌روه‌ها سوپاسی هونه‌رمه‌ندان هێمن حسێن، دلێر حسێن، كارزان مه‌حمود، محه‌مه‌د ماجید، سه‌فین خه‌راجیانی، كارزان كامیل، بڵند قه‌ره‌داغی و ئاریان جه‌لال ده‌كه‌م له‌گه‌ڵ هه‌موو ئه‌وانه‌ی كه‌ هاوكاریان كردووم.
دوو له‌گۆرانییه‌كان له‌ئه‌وروپا و ئه‌وانه‌ی دیكه‌ش له‌هه‌ولێرو سلێمانی تۆمار كراون، كه‌ ئارا ئه‌حمه‌د له‌ستۆدیۆی لانه‌ى ده‌نگ دوو كاری بۆ میكس كردووه‌و هه‌روه‌ها له‌ستۆدیۆكه‌ى هونه‌رمه‌ند كارزان كامیل (ستۆدیۆی پیانۆ)و له‌هه‌ولێریش سێ به‌رهه‌می له‌ستۆدیۆی میلۆدی و له‌ستۆدیۆكه‌ی هونه‌رمه‌ند سه‌فین خه‌راجیانی و هه‌روه‌ها ئارابخا ستودیو له‌لاى كاك رێباز قاسم و له‌ستۆدیۆی سه‌هه‌ند-یش به‌رهه‌مێكم تۆماركردووه‌و له‌توركیا كاری ماسته‌رینی بۆ كردووه‌)).
وتیشی: ((به‌نیازم كلیپێك بۆ تراكی یه‌كه‌م بكه‌م به‌ناوی ژانی ئه‌به‌دی و كلیپێكیشم وێنه‌گرتنی ته‌واو بووه‌ كه‌ بۆ كه‌ركوكه‌و به‌شێكی دیمه‌نه‌كانی له‌سلێمانی و به‌شێكی دیكه‌شی له‌كه‌ركوك وێنه‌گیراوه‌، كه‌ له‌ده‌رهێنانی سینه‌ماكاری كوردستانی رۆژهه‌لات ره‌حیمی زه‌بیحییه‌و ده‌مه‌وێت دوای ته‌واو بوونی به‌رهه‌مه‌كه‌شم بیر له‌وه‌ بكه‌مه‌وه‌ كۆنسێرتێكی گه‌وره‌ به‌ڕێوه‌ببه‌م)). .............................................
https://azad.mam9.com

ڕێ ی باران. ئه‌لبومی تازه‌ی دیاری قه‌ره‌داغی
صفحة 1 من اصل 1
 مواضيع مماثلة
-
» به‌رد باران
» نوكته‌ی تازه‌
» ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌