ئازادی
خوشك و برا به‌ ڕێزه‌كان ئه‌وه‌ی له‌ ناو دڵتایه‌ ئه‌توانی له‌م مه‌كۆیه‌ به‌ ئازادانه‌ ده‌ربڕیت به‌ مه‌رجێ ته‌شهیر به‌ كه‌س مه‌كه‌
ئازادی
خوشك و برا به‌ ڕێزه‌كان ئه‌وه‌ی له‌ ناو دڵتایه‌ ئه‌توانی له‌م مه‌كۆیه‌ به‌ ئازادانه‌ ده‌ربڕیت به‌ مه‌رجێ ته‌شهیر به‌ كه‌س مه‌كه‌
ئازادی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ئازادی

مه‌كۆیه‌ك بۆده‌ربڕینی ناخ به‌ ئازاد‌ی

الرئيسيةأحدث الصورالتسجيلسه‌ره‌كیكۆنترۆڵ په‌نێلدخوللیستی ئه‌نداماننامه‌ی تایبه‌تتۆماركردنچونه‌ژوره‌وه‌گه‌ڕان
به‌ بۆنه‌ی جه‌ژنی نه‌ورۆزه‌وه‌ پیرۆزبایی ئاراسته‌ی هه‌ر چوار پارچه‌ی كوردستان ده‌كه‌ین به‌ هیوای ئازادی له‌ نه‌ورۆزی داهاتوو
مواضيع مماثلة
كاتژمێر
به‌شداریكردن
Share |
ئه‌و بابه‌ته‌ له‌ گه‌ڵ فیسبوك به‌شداره‌
المواضيع الأخيرة
» گواردیؤلا: ساڵێكی تریش له‌ به‌رشه‌ڵۆنا ئه‌مێنمه‌وه‌.
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالسبت مايو 07, 2011 9:50 pm من طرف كه‌ته‌لونی

» نوكته‌ی تازه‌وگه‌رم!!!!!!!!!!
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالجمعة مايو 06, 2011 5:30 pm من طرف rawf

» ورته‌ ورت !!!!!
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالجمعة مايو 06, 2011 5:19 pm من طرف rawf

» ئیحتیماله‌
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالجمعة مايو 06, 2011 4:54 pm من طرف rawf

» خۆپیشاندان
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالجمعة مايو 06, 2011 4:48 pm من طرف rawf

» ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالأربعاء أبريل 27, 2011 5:59 pm من طرف كه‌ته‌لونی

» به‌رشه‌لۆناو ئیشبییه‌ بۆ سێ خاڵی یاریه‌كه‌ یاری ده‌كه‌ن
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالأحد مارس 13, 2011 4:15 am من طرف كه‌ته‌لونی

» به‌رشه‌لۆناو 3 خاڵی تر
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالإثنين مارس 07, 2011 2:42 am من طرف كه‌ته‌لونی

» به‌رشه‌ لۆنا له‌ ڤالانسیای برده‌وه‌
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالخميس مارس 03, 2011 4:11 pm من طرف كه‌ته‌لونی

بحـث

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
هه‌واڵه‌كان
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية reddit      

قم بحفض و مشاطرة الرابط به رشلونا على موقع حفض الصفحات

قم بحفض و مشاطرة الرابط ئازادی على موقع حفض الصفحات
سه‌رژمێری

.: ژماره‌ی سه‌ردانی مه‌كۆ:.

ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌

كاتب الموضوعرسالة
leomesse

ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Jb12915568671
ژماره‌ی ئه‌ندام : 14
ژماره‌ی په‌یامه‌كان : 2
كه‌سێتی : 0
میژوی تۆماركردن : 29/01/2011

ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Empty
مُساهمةموضوع: ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌   ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Emptyالثلاثاء فبراير 08, 2011 12:49 am

ناسلی : لە ئەلبومی داهاتووم جیاوازتر دەردەکەوم

ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Nasli

ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ 59244_143607695682445_143607065682508_215315_4358263_n ناسلی یەکێکە لەو گۆرانیبێژانەی بەهاوکاری هونەرمەند هەڵکەوت زاهیر ئەمساڵ ئەلبومێکی گۆرانی بڵاوکردەوە، ناوبراو ئێستا لە کوردستانەو کار بۆ ئەلبومێکی نوێ دەکات پێی وایە ئەو توانیویەتی بەشێوازێکی نوێ دەربکەوێت و لە ئەلبومی داهاتوویدا جیاوازتر دەبێت. ناسلی لە لێدوانێکیا یگوت “ئێستا کار بۆ ئەلبومێکی نوێ دەکەم، کە زۆربەی کارەکانی تەواو بووەو لە نەورۆزی ساڵی نوێ بڵاو دەبێتەوە، چەند گۆرانییەکی جیاوازم تۆمار کردووە چ لە رووی میلۆدی، چ لە رووی تێکستەوە، سەرجەم میلۆدییەکانی ئەم ئەلبومەش وەک ئەلبومی پێشووتر مامۆستا هەڵکەوت زاهیر ئامادەی کردووە”. زیاتر گوتی “من لەو رێچکەیەی لە گۆرانی گوتن گرتوومەتەبەر بەری نادەم و بەردەوام دەبم، دڵخۆشیشم بەوەی توانیومە ستایلێکی نوێ پیشان بدەم کە پێشتر نەبینراوە”. ناسلی بەیەکێ لە ورژێنەرترین قوتابیانی هەڵکەوت زاهیر دێتە ناساندن، ئەو پێی وایە هۆکاری خێرا دەرکەوتنەکەی بۆ هەڵکەوت زاهیر دەگەرێتەوە نەک جوانییەکەی و دەڵێت “رەنگە شێوەم هاوکاری کردبێتم، بەڵام هۆکاری سەرەکی ناسراوی من هەڵکەوت زاهیرە”. هەرچەند دەست خۆشی زۆری لێدەکرێ، لەگەڵ ئەوەشدا چەندین رەخنەی توندی روبەروو دەبێتەوە، ئەو لەمبارەیەوە دەڵێت “رەنگە کوردستان بەو ستایلەی هەڵکەوت زاهیر تۆزێک نامۆ بێت، بەڵام ئێمەش وەک نەتەوەی کورد پێویستە گۆرانیبێژمان لە چەند رەنگێک و لە چەند دەنگێکدا هەبێت”. ناسلی لە جەژنی رەمەزانی ئەمساڵدا یەکەم ئەلبومی گۆرانییەکانی بەناوی “رەش و سپی بڵاوکردەوە”، کە سەرجەم ئاوازەکانی لە لایەن هونەرمەندی ئاوازدانەر هەڵکەوت زاهیر ئامادەکرابوو
ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌ Nlissa2

ناسلی ئه‌لبومیكی تازه‌ بڵاو ده‌كاته‌وه‌
صفحة 1 من اصل 1
 مواضيع مماثلة
-
» نوكته‌ی تازه‌وگه‌رم!!!!!!!!!!
» چوار نوكته‌ی تازه‌و گه‌رم
» كۆمپانیای ئه‌دیداس و لاپچینی تازه‌ی میسی