ئازادی
خوشك و برا به‌ ڕێزه‌كان ئه‌وه‌ی له‌ ناو دڵتایه‌ ئه‌توانی له‌م مه‌كۆیه‌ به‌ ئازادانه‌ ده‌ربڕیت به‌ مه‌رجێ ته‌شهیر به‌ كه‌س مه‌كه‌
ئازادی
خوشك و برا به‌ ڕێزه‌كان ئه‌وه‌ی له‌ ناو دڵتایه‌ ئه‌توانی له‌م مه‌كۆیه‌ به‌ ئازادانه‌ ده‌ربڕیت به‌ مه‌رجێ ته‌شهیر به‌ كه‌س مه‌كه‌
ئازادی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ئازادی

مه‌كۆیه‌ك بۆده‌ربڕینی ناخ به‌ ئازاد‌ی

الرئيسيةأحدث الصورالتسجيلسه‌ره‌كیكۆنترۆڵ په‌نێلدخوللیستی ئه‌نداماننامه‌ی تایبه‌تتۆماركردنچونه‌ژوره‌وه‌گه‌ڕان
به‌ بۆنه‌ی جه‌ژنی نه‌ورۆزه‌وه‌ پیرۆزبایی ئاراسته‌ی هه‌ر چوار پارچه‌ی كوردستان ده‌كه‌ین به‌ هیوای ئازادی له‌ نه‌ورۆزی داهاتوو
كاتژمێر
به‌شداریكردن
Share |
ئه‌و بابه‌ته‌ له‌ گه‌ڵ فیسبوك به‌شداره‌
المواضيع الأخيرة
» گواردیؤلا: ساڵێكی تریش له‌ به‌رشه‌ڵۆنا ئه‌مێنمه‌وه‌.
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالسبت مايو 07, 2011 9:50 pm من طرف كه‌ته‌لونی

» نوكته‌ی تازه‌وگه‌رم!!!!!!!!!!
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالجمعة مايو 06, 2011 5:30 pm من طرف rawf

» ورته‌ ورت !!!!!
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالجمعة مايو 06, 2011 5:19 pm من طرف rawf

» ئیحتیماله‌
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالجمعة مايو 06, 2011 4:54 pm من طرف rawf

» خۆپیشاندان
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالجمعة مايو 06, 2011 4:48 pm من طرف rawf

» ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالأربعاء أبريل 27, 2011 5:59 pm من طرف كه‌ته‌لونی

» به‌رشه‌لۆناو ئیشبییه‌ بۆ سێ خاڵی یاریه‌كه‌ یاری ده‌كه‌ن
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالأحد مارس 13, 2011 4:15 am من طرف كه‌ته‌لونی

» به‌رشه‌لۆناو 3 خاڵی تر
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالإثنين مارس 07, 2011 2:42 am من طرف كه‌ته‌لونی

» به‌رشه‌ لۆنا له‌ ڤالانسیای برده‌وه‌
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالخميس مارس 03, 2011 4:11 pm من طرف كه‌ته‌لونی

بحـث

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
هه‌واڵه‌كان
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية
تسجيل صفحاتك المفضلة في مواقع خارجية reddit      

قم بحفض و مشاطرة الرابط به رشلونا على موقع حفض الصفحات

قم بحفض و مشاطرة الرابط ئازادی على موقع حفض الصفحات
سه‌رژمێری

.: ژماره‌ی سه‌ردانی مه‌كۆ:.

خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم

كاتب الموضوعرسالة
كه‌ته‌لونی
به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی
كه‌ته‌لونی

[img]http://img406.imageshack.us/img406
خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم I_folder_lock

ژماره‌ی ئه‌ندام : 1
ژماره‌ی په‌یامه‌كان : 180
كه‌سێتی : 0
میژوی تۆماركردن : 09/12/2010
ماڵپه‌ڕ : www.azad.mam9.com

خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Empty
مُساهمةموضوع: خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم   خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم Emptyالأربعاء فبراير 16, 2011 12:12 am

خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم 1_138456781

اوەیەكە هێرشدەكرێتە سەر هونەرمەند خەیرۆ عەباس . لە فەیسبووكەوە بگرە تاوەكو دەگاتە یۆتووب و هەندێ ماڵپەڕی دیكە، بە دووڕوویی و ناڕاستگۆیی تاوانبار دەكرێ.
خەیرۆ عەباس، لەم چەند ساڵەی دواییدا توانی جێگەی خۆی لە دڵی ژمارەیەكی زۆری خەڵكی هەموو پارچەكانی كوردستاندا بكاتەوە و بەرهەمی باش پێشكەش بكات، سەرەڕای ئەوەی زۆرجار دەگوترێ خەیرۆ لاسایی هونەرمەند جوان حاجۆی خزمی دەكاتەوە، بەڵام ئەو دەڵێ ستایلەكەی ئەو جودایە و لاسایی كەس و ركابەری كەس ناكات.
بۆئەوەی لە نزیكەوە رەوشی ئەو بزانین، دەبێ خۆی قسە بكات و وەڵامەكان راستەوخۆ لەوەوە ببیستین، بۆ ئەو مەستەش بە تەلەفۆن ژووانمان لەگەڵ دانا و ئەو هەڤپەیڤینەمان سازكرد.
كە لە نزیكەوە دەیبنی، زیاتر خۆشتدەوێ. مرۆڤێكە نە قین و نە ئیرەیی لە دڵی ئەودا نین، ئەوەی لەنێو دڵیەتی لەسەر زمانیەتی. كەسێكی كراوەیە، هەرچییەكی بەرامبەر كەسێك هەبێ، دەیڵێ. حەز ناكات لە پاش ملە قسەی لەبارەوە بكات:

ئازادی : ئەوە چ فەرتەنە بوو، لە سووریا گوتت بەشار ئەسەد تۆی سەرۆكی ئێمەی، لە هەولێریش لە بەرامبەر سەرۆكی هەرێمی كوردستان مەسعود بارزانی گوتت تائێستا بەكەسم نەگوتووە سەرۆك، بەڵام تۆ سەرۆكی منی؟
خەیرۆ عەباس: نەمویست دەربارەی ئەو مەسەلەیە قسە بۆ كەس بكەم، ئەوە بە تۆی دەڵێم. هەندێك كەسی خێرنەخواز و حەسوود هەن ، هەموو شتێك سەرەوژێر و چەواشە دەكەن. لە كۆنسێرتێكم لە هاوینی 2010 لە حەلەب ئەو قسەیەم كرد. من لەلایەن خوێندكارانی زانكۆی حەلەبەوە بانگهێشتكرابووم. زیاتر لە 500 كەس لەو كۆنسێرتەدا ئامادەبوون. چواردەورمان هەمووی موخابەراتی سووری بوو. پێیانگوتم سڵاو بۆ سەرۆكی سووریا بنێرە، چونكە ئێرە سووریایە مرۆڤ ناتوانێ هەموو شتێك بە ئارەزووی خۆی بكات. لە دڵی خۆمدا وام لێكدایەوە كە دەكرێ ئەو كۆنسێرتە دەرگایەكی فراوان بۆ هونەرمەندانی دیكە بكاتەوە. یەكێك لە ئامانجەكانم ئەوەبوو هونەرمەندانی دیكەش بچن لەوێ كۆنسێرت بكەن.

ئازادی : تۆ هونەرمەندی نەك سیاسەتمەدار، ئەو كەسانەی هاتبوونە كۆنسێرتەكەت بۆ دەنگی تۆ هاتبوون، بەڵام تۆ وتارێكی سیاسیتدا، بۆچی؟
خەیرۆ عەباس: راستە من سیاسی نیم، بەهیچ شێوەیەكیش نامەوێ بكەومە ناو سیاسەتەوە. بەڵام بۆ ئەوەی بتوانی لە سووریا كۆنسێرت بكەی، ناچاری هەندێك شت بكەی، من ئەو شتانەم نەكرد، من سڵاوم بۆ كەس نەنارد، تەنیا چەند قسەیەكم كرد، بەڵام كاتێك ئەو قسانەم دەكرد، هەستم نەكرد كە هەڵەم كردبێ ...

ئازادی : واتە پێتوایە شتێكی راستت كرد؟
خەیرۆ عەباس: بەڵێ. گوتم ئەو ئاڵایە، تەنیا ئاڵای عەرەب نییە، ئاڵای ئێمەشە، ئەو وڵاتە تەنیا وڵاتی عەرەب نییە، بەڵكو وڵاتی كوردیشە، گوتم سەرۆكی سووریا تەنیا سەرۆكی عەرەب نییە، بەڵكو سەرۆكی ئێمەشە.. گوتم ئێمە بۆ ئەو خاكە خوێنمان رژاندووە. من شتێكی هەڵەم نەگوتووە، ئێمە خوێنمان رژاندووە، بابپرانم بۆ پاراستنی خاكی سووریا لە داگیركاری فەرەنسا، لەسێدارەدراون و دوورخراونەتەوە. من كەسێكی سیاسی نیم و سیاسەتم نەكردووە، بەڵام گوزارەم لە هەندێك شتكردووە كە پێموایە راستن. سیاسەتمەدارانی ئێمە زۆر لەوە زیاتر دەڵێن . دەخوازم ئاماژە بە شتێكی دیكەش بكەم، باوەڕ بكە تاوەكو دەچمە سووریا و لێیدەردەكەوم، سەدان كێشەم بۆ دروستدەكرێن لەلایەن ئیستیخباراتەوە. بەداخەوە هەندێك كەس ویستیان ئەو قسانە بەپێچەوانەوە بەكاربێنن و رقی دڵی خۆیان لە بەرامبەری من بڕێژن، شەڕی من بكەن و ناوم بزڕێنن.

ئازادی : میللەت ناڕەحەتبووە، چ دەڵێی؟
خەیرۆ عەباس: نەمزانی میللەت ناڕەحەت دەبێ. بەڵام ئەگەر گەلەكەم بەو قسانە ناڕەحەت كردبێ، دڵی ئەوانم ئێشاندبێ داوای لێبووردنیان لێدەكەم.

ئازادی : لە كۆنسێرتەكەی كۆنگرەی 13ی پارتیدا زۆر دڵگەرم و شڵەژاو دیاربووی، هۆی چ بوو؟
خەیرۆ عەباس: بەڵێ زۆر، جاری یەكەم بوو سەرۆك بارزانی ببینم. ئەوە خەونێكی سەردەمی منداڵی من بوو. نەمدەتوانی هەستەكانی نێو دڵی خۆم دەرببڕم. هەر قسەیەك لەوێ لە دەمی من هاتبێتەدەرەوە قسەی نێو دڵی من بووە. خەباتی بەڕێز بارزانی بۆ خزمەتكردنی كوردستان مایەی رێز لێگرتنە. نە تەنیا بۆ كوردی باشوور، ئەو بۆ هەموو كورد جێگەی سەربڵندییە.

ئازادی : هەندێك لە ماڵپەڕە كوردییەكان بەتایبەتی چەند ماڵپەڕێكی سۆرانی نووسیبوویان كە دەستی بارزانیت ماچ كردووە، راستە؟
خەیرۆ عەباس: ئای. چەند بێبەخت و خێرنەخواز هەن!. نەخێر وانەبوو. كە گۆرانیەكانم تەواوكردن لەسەر شانۆ چوومە خوارەوەو، تەوقەم لەگەڵ كرد و سەركەوتنم بۆ خواست. ئەوەم لەبەردەم چاوی هەموو خەڵك و كامێراكان كرد. مەبەست چییە دەست ماچ بكەم؟! پێمگوت تۆ سەرۆكی منی، ئێستاش دەڵێم و بە شانازیەوەش دەیڵێم.. سەرۆك بارزانی شایانی ئەوەیە پێی بڵێی سەرۆك!. هەروەها وابڵاوكرایەوە كە دوای كۆنگرە من سەرۆك بارزانی و بەڕێز نێچیرڤان بارزانیم بینیون و هەندێك داوای تایبەتیم بۆ یارمەتیدانم لێكردوون، بەڵام ئەو قسانە درۆن و دوای كۆنگرە هیچ كام لەو دوو بەڕێزەم نەبینیون.
https://azad.mam9.com

خەیرۆ عەباس: داوای لێبووردن لە گەلەكەم دەكەم
صفحة 1 من اصل 1